^Zpět nahoru

O nás

 Mateřská škola v Meziměstí se nachází v klidné části města. Je dvoutřídní, s celodenním provozem, kapacita 48 dětí, zřizovatelem je Město Meziměstí.
Provozní doba je od 6:00 do 15:30 hod. Budova školy je nově rekonstruovaná, zateplená a je obklopena zahradou, která byla rovněž rekonstruována. V zahradě se nacházejí herní prvky, pískoviště, altán, vodní svět, domečky z proutí, záhony, užitkové rostliny a ohniště. Pokud dovolí počasí, jsou hry a činnosti dětí realizovány venku, na zahradě.
Mateřská škola má dvě podlaží, v dolním je kancelář, šatna, umývána, WC, kuchyň a velká třída - herna, která slouží i jako jídelna. V horním podlaží je druhá třída, umývárna, WC, ložnice a kabinety. Herny jsou bohatě vybaveny.
Mateřská škola má vlastní kuchyň, jídla jsou sestavována podle nejmodernějších poznatků zdravé výživy. Dětem je k dispozici pitný režim, pijí čistou vodu.
 Školní vzdělávací program Nikdo nejde z kola ven respektuje osobnost dítěte a je kladen důraz na podnětné prostředí a zdravý duševní i fyzický vývoj dítěte. 
Dětem je poskytována bezplatná logopedická péče se školní speciální pedagožkou - logopedkou. Mateřskou školu je možno po domluvě kdykoliv navštívit a pohovořit s některou z našich vstřícných pracovnic. Základní prioritou je příjemné prostředí a hlavně spokojené zdravě se vyvíjecí dítě.

O co usilujeme

      ▪ utváření MŠ jako otevřeného společenství dětí, rodičů a pedagogů
      ▪ probouzení lásky a ochranitelského postoje k životnímu prostředí
      ▪ poznávání našeho kraje, seznamování s lidovými tradicemi
      ▪ vytváření kladných postojů k místu, kde žijeme
      ▪ objevování zajímavostí a krás našeho okolí
      ▪ podporování dětských přátelství a vztahů mezi rodinami dětí
      ▪ podporování tělesné zdatnosti dětí a zdravého životního stylu
      ▪ podněcování touhy po poznání a objevování