O naší školce

Mateřská škola v Meziměstí se nachází v klidné části města.
Je dvoutřídní, s celodenním provozem, kapacita 48 dětí, zřizovatelem je Město Meziměstí.

Provozní doba je od 6:00 do 15:30 hod. Budova školy je nově rekonstruovaná, zateplená a je obklopena zahradou, která byla rovněž rekonstruována. V zahradě se nacházejí herní prvky, pískoviště, altán, vodní svět, domečky z proutí, záhony, užitkové rostliny a ohniště. Pokud dovolí počasí, jsou hry a činnosti dětí realizovány venku, na zahradě.

Mateřská škola má dvě podlaží, v dolním je kancelář, šatna, umývána, WC, kuchyň a velká třída – herna, která slouží i jako jídelna. V horním podlaží je druhá třída, umývárna, WC, ložnice a kabinety. Herny jsou bohatě vybaveny. Mateřská škola má vlastní kuchyň, jídla jsou sestavována podle nejmodernějších poznatků zdravé výživy. Dětem je k dispozici pitný režim, pijí čistou vodu.

Školní vzdělávací program Nikdo nejde z kola ven respektuje osobnost dítěte a je kladen důraz na podnětné prostředí a zdravý duševní i fyzický vývoj dítěte. Dětem je poskytována bezplatná logopedická péče se školní speciální pedagožkou – logopedkou. Mateřskou školu je možno po domluvě kdykoliv navštívit a pohovořit s některou z našich vstřícných pracovnic. Základní prioritou je příjemné prostředí a hlavně spokojené zdravě se vyvíjecí dítě.

▪ utváření MŠ jako otevřeného společenství dětí, rodičů a pedagogů
▪ probouzení lásky a ochranitelského postoje k životnímu prostředí
▪ poznávání našeho kraje, seznamování s lidovými tradicemi
▪ vytváření kladných postojů k místu, kde žijeme
▪ objevování zajímavostí a krás našeho okolí
▪ podporování dětských přátelství a vztahů mezi rodinami dětí
▪ podporování tělesné zdatnosti dětí a zdravého životního stylu
▪ podněcování touhy po poznání a objevování